راهنمای ارسال مقالات

 

کلیه علاقه مندان، دانشجویان، اساتید، مهندسین و پژوهشگران می توانند ضمن رعایت فرمت نگارش مقاله آخرین یافته های علمی، پژوهشی، کاربردی و مروری خود را منطبق بر محورهای ارائه مقاله در کنگره از طریق کنترل پنل کاربران به دبیرخانه کنگره ملی مهندسی عمران ارسال نمایند. برای این کار ابتدا باید از طریق عضویت در سایت (ثبت نام اولیه و ایجاد پنل شخصی) یک حساب کاربری (کنترل پنل شخصی) ایجاد نموده سپس وارد پنل خود شده و از طریق منوی ارسال مقاله، مقالات خود را ارسال نمایید.

 1. مقالات به دو زبان فارسی یا انگلیسی مورد پذیرش قرار می گیرند.
 2. خلاصه مقالات و یا مقالات کاملی مورد بررسی و پذیرش قرار می‌گیرند که در قالب الگوی ارسال مقالات مشخص شده تهیه و ارائه شوند و تنها مقالات با کیفیت علمی بالا پس از داوری توسط اساتید و صاحب نظران پذیرفته خواهند شد.
 3. حداکثر تعداد صفحات مقاله کامل 10 صفحه می باشد.
 4. ارسال خلاصه مقاله و یا مقاله کامل صرفاً از طریق سامانه کنگره و پس از ثبت نام در سامانه امکان پذیر می‌باشد. خلاصه مقالات و یا مقالاتی که از طریق پست و یا ایمیل ارسال شوند مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.
 5. در هنگام ثبت مقاله نویسنده مسئول (Corresponding author) بایستی تعیین گردد.
 6. در ارسال فایل های مقاله توجه نمایید که فایل چکیده مقالات و مقالات کامل بایستی به هر دو صورت فایل Doc یا Docx و همچنین فایل Pdf منطبق بر دستور العمل نگارش مقاله و الگوی ارسال مقالات در سایت کنگره بارگذاری گردند.
 7. دقت فرمایید که پس از ارسال و ثبت موفقیت‌آمیز مقاله، ایمیل اخذ تأیید به تمامی نویسندگان ارسال خواهد شد. تمامی نویسندگان بایستی با مراجعه به آدرس ایمیل خود ثبت مقاله را تأیید نمایند. همچنین ثبت مقاله از طریق ارسال پیامک به شماره موبایل اعلام شده توسط کاربر اطلاع رسانی خواهد گردید
 8. مقالاتی که تمامی نویسندگان آن دانشجو باشند پذیرفته نخواهند شد.
 9. اسامی نویسندگانی که خلاصه مقاله (مقالات) با نام آنها در سامانه کنگره بارگذاری شده قابل تغییر نمی‌باشند.
 10. مقالاتی که یکی از نویسندگان آن دانشجو باشد، نویسنده مسئول آن بایستی حتماً عضو هیأت علمی باشد و آدرس ایمیل نویسنده مسئول باید مربوط به دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی وی باشد. در صورتی که مقاله توسط دانشجو بارگذاری شود، تأیید عضو هیأت علمی برای قبول مسئولیت مقاله ضروری می‌باشد.
 11. در مقالات دریافتی از صاحبان و شاغلین در صنعت ساختمان، ذکر وابستگی شغلی (مؤسسه، سازمان، شرکت، . . . ) نویسنده (نویسندگان) الزامیست.
 12. هر نویسنده (صرفنظر از ترتیب حضور در لیست نویسندگان) می‌تواند حداکثر پنج مقاله پذیرفته شده (برای ترکیب ارائه شفاهی و پوستری) به زبان فارسی و یا انگلیسی داشته باشد که حداکثر چهار عدد آن می‌تواند به زبان فارسی باشد.
 13. مقالاتی که به زبان انگلیسی تهیه می شوند در صورت پذیرفته شدن باید به زبان انگلیسی ارائه شوند.
 14. در صورتی که یک نویسنده بیش از یک مقاله پذیرفته شده داشته باشد، پس از ثبت نام خود بهمراه ثبت مقاله اوّل (ثبت نام اصلی با توجه به ضوابط هزینه ثبت نام)، باید برای ثبت هر یک از مقالات دوّم تا پنجم مبلغ 1,000,000 ریال پرداخت نماید.
 15. به ازای هر مقاله پذیرفته شده، حداقل یکی از نویسندگان مقاله باید مقاله را با پرداخت حق ثبت نام (اصلی و یا اضافی) ثبت نماید.
 16. به ازای هر مقاله کاملی که برای طی مراحل داوری نهائی در سامانه بارگذاری می شود، بایستی مبلغ 500,000 ریال "هـزینه پردازش" از طریق سیستم پـرداخت الکترونیکی سامانـه پـرداخت شود. این مبلغ در مـورد مقالاتی که برای ارائه پذیرفته می‌شوند (ارائه شفاهی و یا پوستر)، از مبلغ ثبت نام شخص پرداخت کننده کسر خواهد شد. در مورد مقالات مردودی این مبلغ مسترد نخواهد شد.
 17. برای بارگذاری مقالات کامل اصلاح شده، مقاله باید قبلاً با پرداخت حق ثبت مربوطه (اصلی به همراه نویسنده و یا اضافی)، ثبت شده باشد. در غیر این صورت، مقاله از برنامه ارائه حذف خواهد شد.
 18. برای حضور در جلسات و بخش‌های مختلف کنگره و ارائه مقاله، هر فرد نویسنده باید به صورت اصلی ثبت نام نموده باشد.
 19. ارائه مقاله‌های پذیرفته شده و ثبت شده (برای ارائه شفاهی و یا پوستری) باید توسط یکی از نویسندگان مقاله صورت گیرد.
 20. به مقاله‌های ثبت شده که ارائه نشوند "گواهی ارائه" داده نخواهد شد.